תכנית לתואר דוקטור במדעי המוח - המסלול הרגיל

תוכנית הלימודים במסלול הרגיל לדוקטורט בבית הספר סגול למדעי המוח, ייחודית בכך שהיא מציעה מגוון רחב של קורסים מתחומים שונים הכוללים: מדעי המוח מולקולריים, מדעי המוח מערכתיים, מדעי המוח בדגש על חישוביות ומדעי המוח התנהגותיים או קוגניטיביים. הקורסים יציגו בפני התלמידים את המושגים ושיטות המחקר העיקריות כמו גם את חזיתות המחקר הנוכחיות בחקר המוח.

 

מלגות

סטודנטים בתוכנית יקבלו מלגת קיום מוגדלת למשך כל תקופת הלימודים הרשמית (4 שנים). המשך המלגה משנה לשנה יהיה מותנה בדו"ח התקדמות ומעברי שלבים בדוקטורט כפי שמקובל. וועדת הדוקטורט הבית הספרית תהיה ממונה על חלוקת המלגות.

 

מהלך הלימודים במסלול הרגיל:

היקף הלימודים בתוכנית: על הסטודנט ללמוד קורסי חובה בהתאם למפורט בתכנית הלימודים. בנוסף, על הסטודנט ללמוד מספר קורסי חובה נוספים שלא מזכים בנקודות אקדמיות: כתיבה מדעית ובטיחות (במידת הצורך).

 

מאחר וסה"כ שעות חובה במסגרת התואר הם מעל המינימום האוניברסיטאי הדרוש (8 ש"ס), הסטודנטים לא מחויבים ללמוד קורסי בחירה נוספים, אך מוזמנים לעשות זאת.

 

על הסטודנט להשלים  את עבודת הדוקטורט במשך כ- 4 שנים.

 

תנאי הקבלה לתוכנית

יכולים להגיש מועמדות תלמידים מצטיינים שקיבלו תואר "בוגר" בציון משוקלל של 85 לפחות, תואר מוסמך בציון משוקלל של 90 לפחות, וציון עבודת הגמר (התיזה) 90 לפחות.

 

המסלול מתאים לסטודנטים שסיימו מדעי המוח, מדעי החיים, מדעים מדויקים, הנדסה ופסיכולוגיה. סטודנטים שסיימו תוכניות לימוד של מדעי המוח באוניברסיטת תל אביב יוכלו להתחיל את לימודיהם לאחר קבלתם לתכנית, ללא לימודי השלמה. תלמידים מצטיינים מתחומים אחרים יידרשו ללמוד קורסי השלמה כמפורט בהמשך.

 

הקבלה לתכנית תהיה לאחר ראיון קבלה עם הוועדה הבין-תחומית, אשר תבחר את המועמדים המתאימים ביותר. במהלך הראיון המועמדים יידרשו להציג את עבודת הפרויקט/מאסטר, או עבודה מדעית רלוונטית שיבחרו, ולהראות יידע ויכולת חשיבה בתחום העבודה המוצגת. בנוסף, המועמדים יידרשו להראות עניין והבנה בתחומים נוספים במדעי המוח.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה <

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>